Wydarzenia

Czytelnictwo. Podsumowanie I semestru 2016/2017

 

Najlepsze klasy:

1. klasa 2 C (2,20 książki na jednego czytelnika),

2. klasa 1C (1,73),

3. klasa 2 A (1,50).

 

Najlepsi czytelnicy:

1. Adam (3 A) - 13 książek

2. Weronika (2 A) - 5

3. Małgorzata 3 B - 4

Mikołaj  2C - 4

Marcin 2C - 4

 

Ogółem wypożyczono 177 książki (średnio 1,13 książki na czytelnika).

Najwięcej książek wypożyczyli uczniowie z klas pierwszych: 71, na drugim miejscu uczniowie z klas drugich: 64, na trzecim miejscu uczniowie z klas trzecich: 42.

 

125. rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena

 

3 stycznia 1892 r. w Bloemfontein (obecnie RPA) urodził się John Ronald Reuel TOLKIEN (zm. 2 września 1973 r.), powszechnie znany jako JRR Tolkien, angielski pisarz, poeta, filolog, jeden z prekursorów gatunku fantasy. Twórca znanego w fantastyce literackiego świata ? Śródziemia i autor powieści dziejących się w tym świecie: Władca Pierścieni, Hobbit, Silmarillion.

Był profesorem literatury i języka staroangielskiego na uniwersytecie w Oxfordzie. Opublikował ponad 100 prac z dziedziny filologii i literatury dawnej, współpracował przy powstaniu słownika języka angielskiego ?Oxford English Dictionary?. Pracując jako wykładowca napisał dla swoich dzieci baśń, którą zatytułował ?Hobbit?. Wydawca zachęcił go do napisania dalszego ciągu przygód tytułowego hobbita i tak Tolkien rozpoczął trwającą dwanaście lat pracę nad swym największym dziełem ?Władcą Pierścieni?. Książka jest do dziś uważana za największe dzieło gatunku fantasy.

Za dorobek naukowy i literacki Tolkien odebrał wiele nagród i honorowych doktoratów m.in w Holandii, Irlandii, Anglii, Francji i Stanach Zjednoczonych. W 1972 r. w Pałacu Buckingham otrzymał Order Imperium Brytyjskiego i honorowy tytuł Komandora z rąk Królowej Elżbiety II.

Powieści Tolkiena doczekały się filmowych adaptacji. Rekordy oglądalności biła trylogia Władca Pierścieni (Drużyna Pierścienia, Dwie wieże, Powrót króla) w reżyserii Petera Jacksona. Ostatnia część Władca Pierścieni: Powrót króla weszła na ekrany w grudniu 2003 i zdobyła 11 statuetek nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film roku 2003.

W oparciu o powieść i filmy Władca Pierścieni powstało wiele gier komputerowych (przygodowych, strategicznych, akcji).

żródło: http://ksiaznicaplocka.pl/


Podsumowanie roku czytelniczego 2015/2016

 

Najlepsze klasy:

1. klasa 2 B (2,94 książki na jednego czytelnika),

2. klasa 1A (2,41),

3. klasa 1 B (1,96).

 

Najlepsi czytelnicy:

1.Adam (2 A) - 22 książki

2.Weronika 2 B - 8

Dawid 1 A - 8

3. Zofia 1 A - 7

Daria 2 A - 7

 

Ogółem wypożyczono 263 książki (średnio 1,63 książki na czytelnika).

Najwięcej książek wypożyczyli uczniowie z klas drugich 2,12 (książki na jednego czytelnika), na drugim miejscu uczniowie z klas pierwszych 1,87, na trzecim miejscu uczniowie z klas trzecich 0,88

Galeria zdjęć
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
Imieniny
Dzisiaj jest: 5 Marzec 2021 13:38    |    Imieniny świętują: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterTen tydzień529
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1549
mod_vvisit_counterTen miesiąc529
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6881
mod_vvisit_counterŁącznie wizyt1128819

Online: 2
Twoje IP: 3.235.11.178
,
Dzisiaj: Mar 05, 2021
Znajdź nas na Facebooku!