Uczą się indywidualnie, ale bawią się wspólnie!

"Mocna Szkoła 2009",
"Szkoła z klasą",
"Szkoła wolna od narkotyków i przemocy",
"Bezpieczny Internet"

to tylko niektóre z licznych certyfikatów, którymi może pochwalić się szkoła.

Gimnazjum Nr 51 dysponuje doskonale wyposażoną bazę dydaktyczną, informatyczną i sportową.
Posiada nowoczesne klasopracownie, pracownie informatyczne, dwie sale gimnastyczne,
siłownię, boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz profesjonalną bieżnię.
Uczniowie mogą korzystać z biblioteki z bogatym księgozbiorem i czytelnią multimedialną.

Priorytetem tej szkoły jest nauka języków obcych, która odbywa się w grupach międzyklasowych,
adekwatnie do umiejętności ucznia.

W naszym gimnazjum istnieje system, który niezwykle szybko odkrywa uczniów o ponadprzeciętnych zdolnościach, którzy są chętni do dodatkowej pracy. Oferujemy im indywidualny tok nauki z danego przedmiotu. Aktualnie w tym systemie pracuje 15 uczniów klas II-III. Są to zajęcia z języków obcych, języka polskiego, historii, biologii, matematyki. Uczniowie objęci taką formą prowadzenia zajęć, w zależności od specyfiki przedmiotu, realizują je według specjalnie dla nich skonstruowanego programu.

Po zajęciach dydaktycznych, każdy uczeń może rozwijać swoje zainteresowania w licznych kołach naukowych i artystycznych.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie rozwijali swoje umiejętności w warsztatach teatralnych pod kierunkiem pana Adama Łoniewskiego aktora Teatru Polskiego w Poznaniu i Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

W szeregach uczniów i absolwentów tej szkoły jest bardzo wielu laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, olimpiad i zawodów sportowych. Uczniowie wykazują inicjatywę i otrzymują wsparcie by móc realizować swoje pasje, organizując liczne imprezy szkolne, artystyczne i charytatywne.

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2019 04:53    |    Imieniny świętują: Andrzej, Wiktor, Daniel

Twoje IP: 18.206.241.26
Dzisiaj: Lip 21, 2019