Wieczór w Teatrze Animacji

02 lutego w piątkowy wieczór uczniowie klas gimnazjalnych oraz liceum wybrali się do Teatru Animacji na spektakl pt. "Molier" w reżyserii Neville’a Trantera. Po spektaklu młodzież miała okazję spotkać się z aktorem panem Arturem, który opowiedział o pracy aktora-lalkarza.  Wizyta w teatrze zakończyła się w Galerii Lalek, gdzie znajdują się lalki z archiwalnych spektakli. Aktor zademonstrował rozmaite możliwości animacyjne poszczególnych lalek.

 

Architwory

Dnia 8 lutego 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP Oddział w Poznaniu) odbyły się pierwsze zajęcia cyklu *Architwory.*
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną na temat budownictwa różnych typów domów mieszkalnych. Próbowaliśmy odpowiedzieć na z pozoru proste pytania:
Czym jest architektura? Z czego i dlaczego budujemy? Jakie są potrzeby ludzi? Oraz zgłębić trudniejsze zagadnienia: Jakiego typu materiałów używamy do budowy domów? Z jakimi trudnościami klimatycznymi, terenowymi i kulturowymi architekt musi się zmagać? Poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak architektura wernakularna i pueblo."

W ramach drugiej części zajęć, każdy uczestnik miał za zadanie wybudować niewielki model domu, odpowiadający ograniczeniom klimatycznym na danym obszarze ziemi. Zlokalizowanie wylosowanych fragmentów mapy było nie lada wyzwaniem, ale już samo tworzenie domów z papilotów, słomek i waty było czystą przyjemnością!

Ostatnim etapem warsztatów było grupowe budowanie domów świata w większej skali. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły: jeden wznosił dom na palach, drugi jurtę, a trzeci pueblo. Poznaliśmy jak to jest pracować w zespole na budowie. Efekty były chyba zadowalające, podobały się nawet pracownikom SARPu!

Pomysł warsztatów wywodzi się z *Towarzystwa w Przestrzeni* (dawniej *Archidzieciaki*) - grupy architektów i studentów, organizującej liczne spotkania i zajęcia architektoniczne dla dzieci, głównie na terenie Warszawy. W tym roku, część członków warszawskiego zespołu, zdecydowała się stworzyć cykl *Architwory *w Poznaniu, dla starszych niż dotąd uczestników -
uczniów w wieku gimnazjalnym.W ramach cyklu przewidziane są jeszcze trzy zajęcia: Konstrukcje, Urbanistyka i Mała architektura. Zapraszamy na kolejne spotkania! Kto wie co wybudujemy następnym razem?

Galeria zdjęć
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
Imieniny
Dzisiaj jest: 25 Luty 2021 08:30    |    Imieniny świętują: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj127
mod_vvisit_counterWczoraj174
mod_vvisit_counterTen tydzień857
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1735
mod_vvisit_counterTen miesiąc6189
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8058
mod_vvisit_counterŁącznie wizyt1127598

Online: 11
Twoje IP: 3.235.11.178
,
Dzisiaj: Lut 25, 2021
Znajdź nas na Facebooku!