Maciej

 

Nazywam się Maciej i jestem uczniem klasy IIIA. W bieżącym roku szkolnym wziąłem udział w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym, którego jestem laureatem.

Chemią interesuję się od pierwszej klasy gimnazjum. Fascynuje mnie w niej to, że dzięki tej dziedzinie nauki można zrozumieć większość zjawisk zachodzących w przyrodzie. Można także dowiedzieć się, z czego są zbudowane otaczające nas przedmioty.

Wojewódzki Konkurs Chemiczny składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Aby przejść do następnego etapu, należało uzyskać odpowiednią liczbę punktów. Do etapu rejonowego przeszedłem z dużym, ośmiopunktowym, zapasem. Z etapem wojewódzkim nie było już tak łatwo. Ten ostatni etap odbył się 22 marca w I LO. Brało w nim udział 120 osób z całego województwa. Na konkursie były głównie zadania z chemii organicznej, np. wykrywanie skrobi i glukozy, obliczanie składu procentowego oraz reakcje otrzymywania złożonych węglowodorów. Oprócz chemii organicznej pojawiły się także obliczenia stechjometryczne. Jednakże dla mnie najtrudniejsze zadania to te, w których należało napisać wzory półstrukturalne lub izomery różnych związków chemicznych, np. białek czy tłuszczy. Na szczęście poradziłem sobie z poleceniami i mój udział w konkursie zakończył się sukcesem.

Galeria zdjęć
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
Imieniny
Dzisiaj jest: 22 Październik 2019 03:29    |    Imieniny świętują: Marleny, Edwarda, Seweryna
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2
mod_vvisit_counterWczoraj120
mod_vvisit_counterTen tydzień122
mod_vvisit_counterOstatni tydzień587
mod_vvisit_counterTen miesiąc1682
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc2615
mod_vvisit_counterŁącznie wizyt1050216

Online: 1
Twoje IP: 100.24.122.228
,
Dzisiaj: Paź 22, 2019
Znajdź nas na Facebooku!