Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa
"Kasztelania Ostrowska"

 

Upływający czas zmienia otaczający świat,
nadaje rytm ewolucji istnień, wpływa wreszcie na nas samych,
podsuwając przemyślenia oraz stawiając w ciągle to nowych rolach.

Jako przyrodnicy, badacze i propagatorzy ochrony naszego narodowego dziedzictwa jesteśmy związani ze Stowarzyszeniem Promocji Dziedzictwa "Kasztelania Ostrowska". Rozpoczynamy z Wami tegoroczne działania pod hasłem "Relikty". Upływ czasu zakodowany jest właśnie dobitnie w historii zachowanych reliktów. Mam wielką nadzieję, że w czasie naszych kilkunastu spotkań w szkole oraz podczas wyjść terenowych spojrzycie z jeszcze większym zaciekawieniem na otaczający spektakl natury. Temat "Relikty" opracowywać będziemy w różnych formach w naszych szkołach partnerskich m.in. w Poznaniu, Jarocinie oraz z gminy Łubowo. Równocześnie będzie to także dla nas okazja, abyście rozwijali nasze myślenie Waszymi opiniami, pomysłami, kreatywnością. Nie chcemy zmieniać Was w biologów, lecz po prostu przyczynić się do wzbudzenia refleksji nad pięknem i zagrożeniem przyrody. Niegdyś podobnie jak Wy zasiadałem w szkolnych ławach Gimnazjum nr 51 w Poznaniu z głową pełną pomysłów na polepszenie świata wokół mnie. Dziś już jako absolwent wraz z grupą wspaniałych ludzi wokół mnie realizuję szereg działań związanych z badaniami przyrodniczymi, edukacją i formalną ochroną środowiska. Mam nadzieję, że rozwinie się między nami świetna współpraca.

Życzę więc Wam inspirujących spotkań, a przy okazji wielu nowych przemyśleń podczas podglądania natury!

Prezes Stowarzyszenia,
Maciej Jędrzejczak

 

"Nie odziedziczyliśmy ziemi od naszych przodków ? pożyczamy ją od swoich potomków"
- Ralph W.Emerson

Podczas trwania moich studiów na przyrodniczym kierunku jednej z poznańskich uczelni wielokrotnie słyszałam te słowa parafrazowane przez większość moich profesorów. I chęć przybliżenia tej idei moim młodszym kolegom, w tym Wam, była jednym z głównych powodów dla których tak ochoczo przystąpiłam do Stowarzyszenia Promocji Dziedzictwa "Kasztelania Ostrowska".

Gdy będąc w Waszym wieku opuszczałam mury Gimnazjum nr 51 nie miałam jeszcze sprecyzowanych planów co do mojej przyszłości. Przez trzy lata liceum interesowałam się historią, dziennikarstwem, rysunkiem, teatrem, geografią, językami obcymi a nawet fizyką. Później dopiero zrozumiałam, że przyroda może być świetnym mianownikiem dla wszystkich tych zainteresowań i dlatego myślę, że spotkania z nami mogą wydać się Wam interesujące niezależnie od profesji, którą macie zamiar w przyszłości się zajmować.

Jako stowarzyszenie mamy w tym roku szkolnym przyjemność zaoferować Wam cykl spotkań pod wspólnym hasłem: "Relikty". Chcielibyśmy podejść do tego tematu kompleksowo.  W skład naszego zespołu wchodzi wielu młodych ludzi o różnych zainteresowaniach, niekoniecznie przyrodniczych. Mamy więc nadzieję, że każdy z Was podczas krótkich wykładów i warsztatów znajdzie coś dla siebie, bądź pomogą one Wam odnaleźć swoją drogę życiową.

Do zobaczenia wkrótce,
Weronika Pieprzycka


Znajdziecie nas na stronie internetowej Stowarzyszenia www.kasztelaniaostrowska.pl
oraz na Facebooku www.facebook.com/kasztelaniaostrowska - polecamy!

Galeria zdjęć
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
Imieniny
Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2021 18:40    |    Imieniny świętują: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj63
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień571
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1100
mod_vvisit_counterTen miesiąc2378
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc4613
mod_vvisit_counterŁącznie wizyt1135281

Online: 1
Twoje IP: 3.215.77.193
,
Dzisiaj: Kwi 18, 2021
Znajdź nas na Facebooku!